Pozew o stwierdzenie nieważności umowy darowizny.

Pytanie z dnia 19 września

W wieku 86 lat ojciec wraz z matką podpisał umowę darowizny mieszkania na mocy ktorej wspólne mieszkanie rodziców stało się własnoscią mojej starszej siostry.

Chcę wnieść pozew o unieważnienie tej umowy darowizny ponieważ ojciec był poważnie chory (choroba Parkinsona i inne problemy) i uważam, że matka z siostrą wykorzystały jego chorobę, aby mnie okraść.

Zarówno przed, jak i po śmierci ojca tę darowiznę ukrywały.

Czy w pozwie o stwierdzenie nieważności umowy darowizny mieszkania jako pozwane mam wskazać siostrę i matkę czy tylko siostrę, która na skutek tej umowy przejęła cały majątek rodziców?

Ojciec zmarł w maju tego roku, nie pozostawiajac testamentu, spadek jest pusty, nie było stwierdzenia nabycia spadku. Dziekuję

Dzień dobry, Dośc skomplikowana sprawa. Ja bym się zastanowił, czy mimo wszystko nie ustalac niewaznosci w toku sprawy o dzial spadku- znacznie mniejsze koszty sadowe. Z wyrazami szacunku Radca prawny Bartosz Kowalak Kowalak Jędrzejewska i Partnerzy Kancelaria Prawna ul. Mickiewicza 18a/3 60-834 Poznań 795777519 www.prawnikpoznanski.pl www.blogoodszkodowaniach.pl www.prawospadkowepoznan.pl www.prawnikodrozwodu.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 września 2022 12:38 Zmodyfikowano dnia: 19 września 2022 12:38 Obejrzało: 32 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.