Postępowanie spadkowe.

Pytanie z dnia 15 kwietnia 2020

Mój dziadek dostał spadek po zmarłym bracie, dostał z sądu list o tym spadku, zrzekł się go teraz spadek przejdzie na dzieci dziadka. Czy te dzieci również dostaną list z sądu? Czy akt zgonu można otrzymać bez takiego pisma?

Dzień dobry, a dziadek miał dziedziczyć z ustawy ? Jeśli tak, to termin do przyjęcia/odrzucenia spadku przez jego zstępnych jest liczony od dnia, gdy dowiedzieli się oni o odrzuceniu spadku przez dziadka. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 kwietnia 2020 17:17 Zmodyfikowano dnia: 15 kwietnia 2020 17:17 Obejrzało: 312 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Jeżeli w toku jest postępowanie o stwiedzenie nabycia spadku to zstępni spadkobiercy też dostaną zawiadomienie z sądu. Mają 6 miesięcy od dnia uzyskania informacji o odrzuceniu spadku przez swojego ojca na złożenie oświadczenia.

Odpowiedź nr 2 z dnia 15 kwietnia 2020 18:29 Zmodyfikowano dnia: 15 kwietnia 2020 18:29

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.