Pytanie z dnia 02 stycznia 2017

Posiadam własność 1/2 mieszkania. Drugą część posiadabrat. Okazało się teraz, że brat nigdy nie płacił czynszu i jest postepowanie egzekucyjne względem niego i mnie na kwote: 11,422 zł. Dodatkowo z tego co dowiedziałem się od komornika brat ma zadłużenie w wysokości 40,000 zł. Są porobione wpisy do hipoteki.

1) Jak najszybciej moge ta sprawe zalatwic? Splacam 11,000 zl wzgledem administracji. Nadal mam mieszkanie Komornik bedzie mial do zlicytowania polowe mieszkania. Nikt nie kupi połowy. Za mieszkanie musze placic i nic z nim nie moge zrobic.
2) Splacam 11,000 zl wzgledem administracji. Nadal mam mieszkanie Komornik nie licytuje nadal mieszkania, za mieszkanie musze placic.
4) Nie spłacam 11,000 i czekam aż komornik zlicytuje wszystko.
5) Czy jest mozliwosc zrzekniecia sie wspoludzialu w mieszkaniu? Np. za kwote mojego długu?
Sprawa komplikuje się jeszcze,bowiem mieszkanie zostało kupione za 30% kwoty z mieszkania, ktore otrzymalismy po naszej mamie. Problem jest taki, ze brat do dzisiaj nie rozlcizyl sie ze mna z tych pieniedzy. Czy jest mozliwosc wytoczenia sprawy i jaka jest sciagalnosc w takim przypadku.

Prosze informacje ile kosztowałaby pomoc w takim przypadku

Dzień dobry, jeśli egzekucja toczy się przeciwko Panu i bratu, to znaczy, że musiało zostać przeprowadzone postępowanie sądowe o zapłatę. Czy brał Pan w nim udział? Jeśli nie, proszę wskazać czy w ogóle o tym postępowaniu Pan wiedział? Z jakiej kwoty brat się z Panem nie rozliczył? Czy brat posiada jakikolwiek majątek oprócz udziału w tym mieszkaniu? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 3 stycznia 2017 09:21:36 Obejrzało: 66 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.