Porozumienie w sprawie spłaty pożyczki.

Pytanie z dnia 02 maja

Witam. Jestem w takiej sytuacji. Moj byly partner bral na mnie pozyczki ktore mowil ze splaci. Chcemy sporzadzic pismo miedzy soba w ktorych on zobawiazuje sie do splacania owych pozyczek. Chcialabym wiedziec co musi zawierac takie pismo abym w razie nie splacania przez niego pozyczek mogla go pociagnac do odpowiedzialnosci.

Dzień dobry, powinna to być dobrze skonstruowana ugoda, wprowadzająca stosowne zabezpieczenia oraz regulująca dokładnie kwestie spłaty zadłużenia. Oczywiście kancelaria może pomóc i sporządzić stosowny projekt. Będzie to jednak zlecenie płatne. W razie chęci skorzystania z usług kancelarii, proszę o kontakt mailowy pod adresem: adwokat@kancelariaulewicz.pl celem ustalenia szczegółów realizacji zlecenia. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 3 maja 2022 16:39 Zmodyfikowano dnia: 3 maja 2022 16:39 Obejrzało: 55 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, Pani partner mógłby po prostu brać te pożyczki na siebie, albo też je poręczać - nie widzę możliwości sporządzenia pisma pomiędzy Państwem, które wierzyciele by uznawali. Art. 519 Kodeksu Cywilnego stanowi o przejęciu długu, proszę zerknąć na paragraf 2, kiedy takie przejęcie długu może nastąpić: § 2. Przejęcie długu może nastąpić: 1) przez umowę między wierzycielem a osobą trzecią za zgodą dłużnika; oświadczenie dłużnika może być złożone którejkolwiek ze stron; 2) przez umowę między dłużnikiem a osobą trzecią za zgodą wierzyciela; oświadczenie wierzyciela może być złożone którejkolwiek ze stron; jest ono bezskuteczne, jeżeli wierzyciel nie wiedział, że osoba przejmująca dług jest niewypłacalna. Zatem, nie dość, że jakakolwiek umowa musiałaby dotyczyć konkretnego długu, to jeszcze wierzyciel musiałby zostać w to w jakiś sposób zaangażowany. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 2 z dnia 4 maja 2022 00:16 Zmodyfikowano dnia: 4 maja 2022 00:16 Obejrzało: 51 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.