Porada w sprawie zadłużenia i zajęcia komorniczego.

Pytanie z dnia 22 lutego

Dobry wieczór Państwu.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o darmową poradę.
Życie niestety nie toczy mi się jakbym chciał i z przyczyn losowych zostałem dłużnikiem.
W skrócie, jestem na rencie z powodu choroby. Z renty pobierana jest też 25% na egzekucję. Pozostałość renty ledwie starcza mi na alimenty, które są dla mnie priorytetem i płacę je regularnie do rąk własnych za pokwitowaniem.
Nie dawno mój jeden z kilku długów kupiła pewna firma windykacyjna. Ten dług jest dwuletni a na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie go spłacić, ale przejdę do sedna sprawy.
Firma windykacyjna, która nabyła owy dług działa przez Komornika. Otrzymałem dzisiaj dwa dwustronne pisma komornicze zatytułowane:
1. Wezwanie do zapłaty
2. Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji z nieruchomości
Pod nazwą firmy windykacyjnej jako wierzyciel, drobnym drukiem widnieje informacja o nakazie zapłaty z podaną sygn. akt. VI Nc-e....
Z tego do czego doszedłem była to rozprawa online. Do dnia dzisiejszego nie wiedziałem o jej istnieniu a tym samym że jest opatrzona w klauzulę wykonywalności.
Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Czy nie powinienem otrzymać przypadkiem od Sądu w którym odbyła się ta rozprawa jakiegoś orzeczenia wyroku z przeprowadzenia tej sprawy, klauzulę wykonywalności, cokolwiek? Czy odpis/ kopie klauzuli wykonywalności nie powinien mi przesłać komornik wraz z tymi pismami? Jak mam się bronić przed tym by niezapukał mi komornik do drzwi z którym to nie mogę dojść do jakiegokolwiek porozumienia

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.