Porada w sprawie wynajmu domu.

Pytanie z dnia 12 września

Witam. Od jakiegoś czasu wynajmujemy dom. Ogólnie to od początku wynajmu mieliśmy problem z właścicielka domu. Nachodzenie nas po kilka razy w miesiącu. Domaganie się usunięcia grzyba mimo tego że lokatorka to ukryła. I wiele innych spraw. Poważnie zaczęło się od około ms gdy to złożylismy wniosek o dodatek węglowy. Krzyczała, że nie możemy bo ona składa wniosek na syna. ( Właścicielka ma swój dom tu nie prowadzi gospodarstwa a synowi też nie przysługuje dodatek bo od lat mieszka w Niemczech) Wiemy, że ma zamiar wypowiedzieć nam umowę. Nie zalegamy z opłatami w domu czysto nawet sami wymieniliśmy drzwi, wytapetowalismy itd. I tu pytanie. Kolejną umowę zawarliśmy od 1.05.2022 roku. W umowie pisze. Umowa niniejsza zostaje zawarta na czas określony 1 roku z możliwością przedłużenia na następne okresy. Czy właścicielka może ot tak sobie wyrzucić nas. Czy mamy prawo mieszkać do maja ubiegłego roku. I tu jeszcze chce nadmienić, że ponad 2 lata temu właścicielka chciała kaucję za stary bez mebli dom 2000 zł Słownie dogadaliśmy się że zapłacimy 1000 zl a pozostały 1000 zl właścicielka dostanie jak ja będę miała pracę bo pracuje tylko mąż. Na umowie nie ma wzmianki o wysokości kaucji jaką wymaga. Odręcznie na naszą prośbę zamieściła w umowie że wpłaciliśmy kaucję 1000 zl. Chyba, że to podepnie pod wypowiedzenie umowy.

Dzień dobry. Jeżeli umowa jest zawarta na określony czas to można ją wypowiedzieć tylko wtedy kiedy w samej umowie określono przyczyny, z jakich wypowiedzenie może nastąpić. Nie można tak z byle powodu lub bez powodu.

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 września 2022 09:57 Zmodyfikowano dnia: 13 września 2022 09:57 Obejrzało: 20 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.