Porada w sprawie wymuszenia na drodze.

Pytanie z dnia 27 września

Dzien dobry, mialem dzisiaj stłuczkę,Pani poruszająca sie pojazdem A, wymusiła mi pierwszeństwo włączając sie do ruchu drogowego. Ja poruszajacy sie pojazdem B, według policji przekroczylem prędkość (na podstawie monitoringu ze stacji) i nie zdążyłem wyhamować co doprowadziło do kolizji. Policja stwierdzila, ze winowajca jestem ja pojazdem B, ktory według policji jechal z niedozwoloną prędkością. Nie przyjąłem mandatu, poniewaz uwazam, ze pojazdem A z racji tego ze byl na drodze podporządkowanej wymusił mi pierwszeństwo i nie zdążyłem wyhamować. Pytanie brzmi czy policja słusznie wskazuje mnie jako winowajce zdarzenia?
https://youtu.be/9Fbuy7MvBCA
Bardzo podobna sytuacja jak na filmie tylko pojazd A wjechał na drogę.

Dzień dobry, Tak naprawdę, to dopiero da Panu odpowiedź biegły z dziedziny ruchu drogowego, który musiałby ocenić ktore naruszenie zasad ruchu drogowego było tutaj decydujące. Z wyrazami szacunku Radca prawny Bartosz Kowalak Kowalak Jędrzejewska i Partnerzy Kancelaria Prawna ul. Mickiewicza 18a/3 60-834 Poznań 795777519 www.prawnikpoznanski.pl www.blogoodszkodowaniach.pl www.prawospadkowepoznan.pl www.prawnikodrozwodu.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 28 września 2022 11:04 Zmodyfikowano dnia: 28 września 2022 11:04 Obejrzało: 56 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Przyczyną kolizji było wymuszenie pierwszeństwa. Ewentualne przekroczenie prędkości to odrębna spraw i ewentualnie za to może być nałożona kara. Nie wpływ to na fakt, że winowajcą kolizji jest wymuszający pierwszeństwo.

Odpowiedź nr 2 z dnia 28 września 2022 15:56 Zmodyfikowano dnia: 28 września 2022 15:56 Obejrzało: 55 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.