Porada w sprawie wspólnoty mieszkaniowej.

Pytanie z dnia 29 kwietnia

Dzień dobry,
jesteśmy wspólnota mieszkaniowa ktora tworzy 20 mieszkań o nierównych udziałach. Kilka mieszkań należy do urzędu miasta. Blok posiada dwie klatki.
Mieszkańcy płacą fundusz remontowy. Niestety przez silny konflikt między mieszkańcami klatek nie można podjąć żadnej uchwały dotyczące podniesie funduszu, przeprowadzenia niezbędnych remontów itp.
Sytuacja ma się w ten sposób. Że klatka A chce remontu klatki, odnowienia elewacji i i nich niezbednych prac oczywiście w możliwym zakresie i rozłożone w czasie. Natomiast klatka B (klatka posiada lepszy wygląd) nie chce przeprowadzać żadnych remontów. Nie zgadza się na nic. Kwestionuje każdą propozycję. Uniemożliwiając przeprowadzenie jakichkolwiek prac oprócz wymaganych prawem.
Podział między mieszkańcami jest 50/50 decydującym glosem byłby głos urzędu miasta. Jednak ten nie chce opowiadac się po zadnaj stronie choć otwarcie przyznaje że remonty są wskazane.
I tutaj moje pytanie czy byłaby możliwość podzielenia środków z funduszu remontowego na klatki? Czyli klatka A płaci fundusz remontowy na swoje konto i z niego planuje i przeprowadza remonty w swojej części tzn. klatce.?
A jeżeli istnieje taka możliwość to jak to załatwić? Od czego zacząć?
I dodatkowo ewentualnie jeżeli nie ma takiej możliwości to czy sprawę można skierować do sądu i kto może taką sprawę skierowac. Dodam tylko że klatka wygląda jak slamsy.

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.