Porada w sprawie umowy kredytowej.

Pytanie z dnia 21 października 2021

Dzień dobry,

Mam wzięty kredyt hipoteczny w mBanku. Bank do czasu wpisu hipoteki do księgi wieczystej podwyższył oprocentowanie kredytu o 1,5 p.p.
Mbank został wpisany do księgi wieczystej w maju 2021r., tyle że na drugie miejsce, gdyż bank poprzedniego właściciela nadal nie został wykreślony i widniał na pierwszym.
W październiku 2021r. mbank w końcu został wpisany na pierwszym miejscu i nasze oprocentowanie kredytu zostało obniżone.

Stąd moje pytanie: czy możemy ubiegać się w banku o zwrot dokonanej nadpłaty oprocentowania od maja 2021r., czyli od momentu kiedy nasz bank został wpisany do księgi wieczystej?

W umowie kredytowej nie ma żadnej wzmianki o widnieniu banku na pierwszym miejscu w księdze jako warunku do obniżenia raty. Jako warunek podano wyłącznie wpis hipoteki na rzecz mBanku do księgi wieczystej.

Pozdrawiam

Dzień dobry, zdecydowanie jest to w mojej ocenie naruszenie prawa po stronie banku i należało by się Państwo odszkodowanie i zwrot nadpłaconych na rzecz banku kwot. W razie dalszych pytań zachęcam do dalszej korespondencji priv. Pozdrawiam

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 października 2021 14:18 Zmodyfikowano dnia: 21 października 2021 14:18 Obejrzało: 302 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Najprawdopodobniej - tak. Natomiast aby to ustalić z całą pewnością konieczna byłaby analiza dokumentacji sprawy. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-563-996

Odpowiedź nr 2 z dnia 21 października 2021 22:49 Zmodyfikowano dnia: 21 października 2021 22:49 Obejrzało: 298 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.