Porada w sprawie pracowniczej.

Pytanie z dnia 29 lipca

Szanowni Państwo,

Otóż jestem zatrudniony na umowę o pracę na czas nieokreślony, której fizycznie nie otrzymałem. Dodam również, ze jestem kierowcą/kurierem zajmującym stanowisko kierownicze. Swego czasu dowiedziałem się również, że pracodawca odprowadza za mnie bardzo niskie składki do ZUS pomimo, ze otrzymuje wypłatę w wysokości 5500 zł netto, natomiast na pierwszej podpisanej umowie, mialem wpisane wynagrodzenie w wysokości najniższej krajowej. Wiem również, że inni współpracownicy nie zostali w ogóle zgłoszeni do ZUS przez pracodawcę. Proszę o informacje co powinienem zrobić w tej sytuacji?

Proszę także o udzielenie porady w sprawie problemów z jednym z pracowników, który nieustannie nastawia przeciwko mnie resztę pracowników, ponadto neguje moje polecenia, zdarzają się przepychanki słowne oraz wyzwiska. Wiem również, ze przekazuje pracodawcy nieprawdziwe informacje na mój temat. A sam dowiaduje się od tego pracownika, ze pracodawca jest niezadowolony z mojej pracy. Odnoszę wrażenie, że stara się za wszelką cenę pozbawić mnie stanowiska i zając moje miejsce. Dodam, ze przed zaistniała sytuacja osiągaliśmy pod moim kierownictwem bardzo dobre wyniki. Niestety na moje próby kontaktu z pracodawca celem uzyskania jakichkolwiek informacji nie otrzymuje żadnej odpowiedzi. Czy jest to rodzaj mobbingu? Co w tej sytuacji?

Bardzo proszę o poradę jak należy postąpić.

Z wyrazami szacunku.

Dzień dobry, zapraszam do kontaktu telefonicznego

Odpowiedź nr 1 z dnia 29 lipca 2022 12:02 Zmodyfikowano dnia: 29 lipca 2022 12:02 Obejrzało: 28 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.