Porada w sprawie najmu mieszkania.

Pytanie z dnia 27 kwietnia

Dzień dobry,
Proszę o informacje z zakresu wynajmu lokalu od osób prywatnych.
Wprowadziłam się do mieszkania z partnerem 11.01.2022 roku uiszczając opłatę za cały miesiąc „z góry” mimo iż te 11 dni mieszkanie nie było przez nas zamieszkiwane, aktualnie musimy się wyprowadzić ze względu na przydział wojskowy partnera, o czym poinformowaliśmy właściciela dnia 14.04.2022, w rozmowie nie wykazywał żadnych sprzeciwów zdawało się ze rozumie sytuacje. Płatności w mieszkaniu regulujemy do 26go dnia miesiąca, za miesiąc „z góry”, aktualnie gdy zapytałam właściciela dnia 25.04.2022 ile mamy zapłacić zgodnie z ilością dni do wyprowadzki (ponieważ twierdziłam że 13.05 mamy się wyprowadzić zważywszy na miesiąc wypowiedzenia) ten poinformował mnie, że na umowie jest napisane iż musimy zostać do końca maja. Punkt na umowie brzmi „umowa najmu zostaje zawarta na czas nieokreślony i może zostać wypowiedziana przez każdą ze stron z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego”.
Zważywszy na tą informacje zapytałam wiec czy odliczone zostaną chociaż te dni ze stycznia w których nie mieszkaliśmy a zapłaciliśmy, odpisał mi iż nie przewiduje jak on to nazwał żadnych „obniżek” po rozmowie z żoną.
Uważam że jest to kwota nam należna i czuje się oszukana, czy mam racje?
Proszę również o informacje czy gdy w umowie napisane jest że kaucja musi zostać wpłacona do 31.01 a ja wysłałam przelew dopiero 01.02 czy umowa była od początku nieważna?
Proszę o pomoc w tym temacie
Pozdrawiam,
Weronika

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.