Porada w sprawie mieszkania komunalnego.

Pytanie z dnia 23 kwietnia

Dzień dobry, w 2018 zmieniły się przepisy dotyczące lokali komunalnych. Czy jeśli zamienię teraz mieszkanie to będę podlegać obowiązkowi weryfikacji dochodów? Znalazłem przepis mówiący, że osoby zamieniające mieszkanie na inne komunalne, którzy mieli wcześniej umowę nie podlegają tym wymogom.
Ustawa:
"W przypadku zawarcia, po dniu wejścia w życie art. 2, umowy najmu w wyniku zamiany lokali z publicznego zasobu mieszkaniowego, do umów najmu zawieranych z osobami, które są najemcami na podstawie umowy najmu zawartej przed dniem wejścia w życie art. 2, nie stosuje się przepisów art. 21 ust. 4a-4c i art. 21a-21c ustawy zmienianej w art. 2.."
Proszę o informację czy słusznie to rozumiem?

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.