podział majątku po rozwodzie,sprzedaż mieszkania

Pytanie z dnia 04 lutego 2019

Witam mam pytanie odnośnie mieszkania. Mama z tatą są po rozwodzie więc mieszkanie należy do nich obojga po połowie. Tato chciałby spłacić mame aby mieszkanie w całości należało do niego lecz ona się na to nie zgadza. Dodam że rozwód rodziców wynik z mamy winy ponieważ tato dowiedział się że mama go zdradziła na co dowodem jest to że jedna z moich sióstr nie jest jego biologiczna córka. Co robić w takiej sytuacji? Czy sprawę dotyczącą spłaty powinien rozstrzygnąć sąd? I ile to może potrwać.

Dzień dobry, jeśli nie ma zgody obojga rodziców na dokonanie podziału majątku w określony sposób, jedynym wyjściem jest złożenie wniosku o podział majątku wspólnego do sądu. Czas trwania postępowania zależy od wielu czynników, w tym choćby od aktualnego obciążenia sędziego referenta. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 5 lutego 2019 09:54 Zmodyfikowano dnia: 5 lutego 2019 09:54 Obejrzało: 363 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

DZień dobry, Jeżeli nie ma zgody współwłąścicieli, to zostaje sąd. Około roku minimum- w zalezności od postawy procesowej stron.

Odpowiedź nr 2 z dnia 5 lutego 2019 10:22 Zmodyfikowano dnia: 5 lutego 2019 10:22

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.