Pytanie z dnia 21 września 2017

Oskarżony o przestępstwo z artykułu 297 par. 1 kk, art. 270 par. 1 kk w zw. z art. 286 par. 1 kk.art. 270 par 1 kk w zw. z art. 11 par. 1 w zw. z art. 12 kk.
3 lata temu wziąłem pożyczkę w firmie pozabankowej. Nigdy nie miałem zamiaru jej nie spłacać. Po prostu zdarzenia losowe w moim życiu sprawiły, że nie miałem ku temu możliwości finansowych (np. utrata pracy). W tym celu posłużyłem się zaświadczeniem o zarobkach wystawionym mi przez znajomego u którego pracowałem " na czarno ". Nigdy nie podpisałem dokumentu w celu podrobienia. Wręczając taki dokument nie miałem świadomości, że mogę być oskarżony o oszustwo. Czy i jak takie okoliczności użycia tego dokumentu mogę oddalić ? Oczywiście nie podlega dyskusji, że podjąłem się spłacania kredytu, ale go nie spłaciłem w ani jednej racie, ale nigdy nie wykazywałem zamiaru jej nie spłacić. Proszę o pomoc.

Dzień dobry, sprawa może być skomplikowana. Trzeba do niej ostrożnie podejść, bo może Pan zostać łatwo za wszystko skazany. Grozi Panu surowa grzywna. Proszę koniecznie skontaktować się z adwokatem. Pozdrawiam Maciej Kacprzak

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 września 2017 10:40 Zmodyfikowano dnia: 21 września 2017 10:40

Dzień Dobry Panu, Witam Pana serdecznie! W sprawie jest wiele szczegółów, które trzeba ustalić i wykazać w postępowaniu. W szczególności, że chciał Pan spłacać pożyczkę. Jednakże sprawa podłożenia zaświadczenia nie wygląda za dobrze. Proponuję skorzystanie z pomocy adwokata który będzie mógł już na szczegółach sprawy podziałać w postępowaniu. Bez analizy akt nie mogę bardziej Panu pomóc.

Odpowiedź nr 2 z dnia 21 września 2017 12:47 Zmodyfikowano dnia: 21 września 2017 12:47

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.