Odwołanie od mandatu.

Pytanie z dnia 11 kwietnia

Dzień dobry,
Zwracam się z prośbą o pomoc. Sytuacja wygląda następująco.
Dnia 8/4/22 zostałem zatrzymany przez drogówkę za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.
Odczyt z radaru ultralyte ux 026077 wskazywał na prędkość 64km/h. Nie zgodziłem się z oceną funkcjonariusza i odmówiłem przyjęcia mandatu.
Mam kamerkę samochodową z gps-em, która wskazuje że w momencie pomiaru moja prędkość waha się od 58 do 60 km na godzinę.
Mam też zdjęcia pokazujące że radiowóz był ustawiony w krzakach i za aleją drzew ciągnących się do miejsca pomiaru. Na nagraniu widać też że policjant nie był widoczny w trakcie wykonywania pomiaru. Pomiar był wykonany przez krzaki, drzewa i pod kątem do poruszającego się pojazdu i jego dokładność poddaję w wątpliwość. Miejsce pomiaru mimo postawionego znaku informującego o terenie zabudowanym, faktycznie zabudowany nie jest, więc szkodliwość czynu jest niewielka, co podkreślał sam funkcjonariusz ale stwierdził że nie może dać mi tylko pouczenia. Czy mam szansę obronić się w sądzie i uniknąć mandatu? Jakie są koszty prawnika przy tej sprawie? Czy sąd pokrywa te koszty jeśli bym wygrał ta sprawę? Pozdrawiam

W takich sprawach istotne jest czy prędkościomierz był jednocześnie kalibrowany i legalizowany. Nie bez znaczenia pozostają też te okoliczności, o których Pan wspomina. W przypadku wyroku uniewinniającego, koszty w tym przypadku ponosi Skarb Państwa. Co do wynagrodzenia adwokata bądź radcy prawnego, wskazuję, że każdy profesjonalista ustala wynagrodzenie indywidualnie, najczęściej po przeprowadzeniu rozmowy z osobą powierzającą prowadzenie sprawy oraz po zapoznaniu się z dokumentami. Pozdrawiam, adw. Anna Wróbel

Odpowiedź nr 1 z dnia 12 kwietnia 2022 20:08 Zmodyfikowano dnia: 12 kwietnia 2022 20:08 Obejrzało: 113 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.