Odwołanie od dodatkowej opłaty za parking X przy opłacie przez aplikację.

Pytanie z dnia 24 marca

Dzień dobry, czy mogą państwo udzielić mi porady w prawie naliczonej dodatkowej opłaty za parking X ?
Na początku marca zaparkowałam samochód w Szczawnicy. Opłaciłam parking poprzez aplikację bankową, tak jak zawsze to robię w każdym mieście. Po powrocie do auta, okazało się, że mam za szybą mandat w wysokości 200 zł. Po złożeniu reklamacji, dostałam informację, że tylko mogłam zapłacić przy parkingu w parkomacie, bo nie uwzględniają innych form i tak u nich jest. Czy w tej sytuacji mogę się jakoś odwołać, czy nie mam szans i muszę zapłacić?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Monika

Parkowanie za pomocą aplikacji bankowej, jeśli jest oferowane, powinno być uznawane jako ważna forma płatności. Proszę sprawdzić regulamin parkingu – czy dopuszcza on płatność aplikacją? Jeśli tak, to naliczenie opłaty dodatkowej jest bezzasadne. Proszę ponownie złożyć odwołanie, powołując się na regulamin i potwierdzenie transakcji z aplikacji bankowej. .

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 marca 2026 20:04 Zmodyfikowano dnia: 24 marca 2026 20:04

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.