Odszkodowanie

Pytanie z dnia 18 lipca

Witam. Nazywam się Mariusz. W dniu 30.06.2020r miał miejsce pożar strychu i dachu w budynku szeregowym BTBS w którym mieszkały 4 rodziny. Pożar zaczął się u pierwszej sąsiadki na strychu. My jesteśmy trzecia z kolei. Mieszkanie należy do mojej mamy gdzie zostało kupione było ubezpieczone Prywatnie przez mame.Wiadomo Spuldzielnia mieszkaniowa BTBS tez ma ubezpieczenie .Po wszczęciu dochodzenia i zeznań światków miejsce pożar strychu gdzie powstał nie było przez przez niego.W czasie prezes BTBS po rozmowie z mamom stwierdza ze musi się pani zrzec z jednej ponieważ nie dostanie pani z dwóch ubezpieczalni odszkodowania wszystko w toku .a tu nagle zrobiło się tak ze matka musi sama remontować i im dopłacić bo za mało dostali z ubezpieczenia bo stwierdzono ze podpalacz którego niby tam widziano 4 dni póżniej zmarł .jest już 4 sprawa krencom odraczają czy jest jakaś szansa ?

Sz.P Mama otrzyma jedno odszkodowanie za rzeczywiście poniesioną szkodę nawet jeżeli BTBS ubezpieczyło mieszkanie mamy. W sprawach majątkowych niedopuszczalna jest kumulacja odszkodowań i w tym zakresie prezes BTBS ma rację - mama powinna zrzec się jednego z odszkodowań ( zostawiłbym lepszą polisę w celu odzyskania rzeczywistej wartości szkody ) z poważaniem : adw Janusz Sawicki

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 lipca 2022 18:48 Zmodyfikowano dnia: 18 lipca 2022 18:48 Obejrzało: 38 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.