Odstąpienie od umowy. Wada ukryta.

Pytanie z dnia 19 marca 2020

Dzień dobry. Kupiłam w listopadzie auto osobowe, niedawno okazało się że auto jeździło jako auto nauki jazdy, sprzedający o tym mnie w zaden sposób nie poinformował , wada ukryta, w karcie pojazdu nie ma o tym żadnej wzmianki bo wydano wtórnik. Czy mogę się domagać jakiegoś zadośćuczynienia w tej sprawie?

Dzień dobry, Jeśli pojazd ma wadę fizyczną, tj.: 1) nie ma właściwości, które rzecz tego rodzaju powinna mieć ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia; 2) nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego, w tym przedstawiając próbkę lub wzór; 3) nie nadaje się do celu, o którym kupujący poinformował sprzedawcę przy zawarciu umowy, a sprzedawca nie zgłosił zastrzeżenia co do takiego jej przeznaczenia; 4) została kupującemu wydana w stanie niezupełnym, to może Pani skorzystać z uprawnień z tytułu rękojmi. Co do zasady może Pani: 1) żądać wymiany rzeczy na wolną od wad, 2) żądać usunięcia wady, 3) złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny, 4) złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy - z tymże od umowy można odstąpić tylko, gdy wada jest istotna. Z wyrazami szacunku adwokat Jakub Elegańczyk, tel. 696 850 775, e-mail: j.eleganczyk@eleganczyk.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 marca 2020 15:28 Zmodyfikowano dnia: 20 marca 2020 15:28

Jeżeli byłaby różnica w cenie zakupu pojazdu to może Pani się domagać obniżenia ceny o ta kwotę.

Odpowiedź nr 2 z dnia 20 marca 2020 18:45 Zmodyfikowano dnia: 20 marca 2020 18:45

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.