Odpowiedzialność sprzedawcy za wady ukryte auta.

Pytanie z dnia 01 czerwca

Dzień dobry, 26 maja tego roku kupiłam samochód od osoby nie prowadzącej działalności i dodam, że również działalności nie prowadzę. Zostałam poinformowana o kilku usterkach na które się świadomie zgodziłam. Wzięłam samochod dojechałm nim do domu rodzinnego gdzie samochod zostawiłam na trzy dni, bo do wymiany był akumulator. Kupiłam akumulator wymieniłam go i 29 maja przyjechałam zakupionym samochodem do mojego domu. W poniedziałek 31 maja pojechałam na stację diagnostyczną. Po sprawdzeniu samochodu Pan ze stacji diagnostycznej mi powiedział, że w samochodzie został wycięty katalizator i rozrząd jest cały do zrobienia. Osoba od, ktorej kupiłam samochód w ogóle mnie o tym nie poinformowała, a są to bardzo istotne wady samochodu. Czy w związku z tym mam prawo dochodzenia roszczeń?

Dzień dobry sprzedawca odpowiada za wszystkie wady ukryte samochodu, na podstawie rękojmi. W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu. radca prawny A.Pietrzykowska kancelaria-pietrzykowska.pl pietrzykowska.aleksandra@gmail.com

Odpowiedź nr 1 z dnia 2 czerwca 2021 09:26 Zmodyfikowano dnia: 2 czerwca 2021 09:26 Obejrzało: 23 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.