Obowiązki rodzicielskie.

Pytanie z dnia 27 maja

Czy to prawda, ze jeden z rodzicow moze pokrywac wydatki dziecka w większym stopniu, niż drugi jesli jego wklad w wychowanie dziecka jest znikomy? Wtedy ten drugi pokrywa po części obowiązek alimentacyjny w naturze. Na jaki paragraf się powołać?

Przypuszczam, że chodzi Panu/Pani o art. 135 par. 2 KRiO. Zgodnie z treścią w/w art.: Wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie albo wobec osoby niepełnosprawnej może polegać w całości lub w części na osobistych staraniach o utrzymanie lub o wychowanie uprawnionego; w takim wypadku świadczenie alimentacyjne pozostałych zobowiązanych polega na pokrywaniu w całości lub w części kosztów utrzymania lub wychowania uprawnionego

Odpowiedź nr 1 z dnia 28 maja 2021 10:55 Zmodyfikowano dnia: 28 maja 2021 10:55 Obejrzało: 23 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Szanowna Pani, to prawda. Art. 135 par 2 Kodeksu rodzinnego. Zobowiązany do alimentów może płacić więcej, kiedy drugi z rodziców (najczęściej pod czyją pieczą dziecko pozostaje) czyni osobiste starania o wychowanie w większym stopniu. Tak to się ładnie nazywa. Z wyrazami szacunku, Adrian Sylwanowicz. Dziękuję za opinię.

Odpowiedź nr 2 z dnia 28 maja 2021 16:07 Zmodyfikowano dnia: 28 maja 2021 16:07 Obejrzało: 20 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.