Obcinanie premii uznaniowej przez pracodawcę.

Pytanie z dnia 12 maja

Witam.
Chce zasięgnąć porady prawnej w kwestii obcinania premii uznaniowej przez pracodawcę. Regulamin firmy przewiduje obcięcie 50% premii jeśli pracownik był na L4 do 5 dni, powyżej 5 dni - 100%. Przewiduje również -50% premii w przypadku wzięcia jednego dnia UŻ. W kwietniu z przyczyn zdrowotnych byłem zmuszony wziąć L4(10dni), oraz 2 dni UŻ, czyli zgodnie z regulaminem firmy -100% premii za samo L4, jak i -100% za 2 dni UŻ. Doszły mnie niepokojące informacje odnośnie procederu przenoszenia cięć na kolejny miesiąc. Za 10 dni L4 straciłem w kwietniu 100% premii więc pracodawca chce obciąć kolejne 100% premii za miesiąc maj z tytułu wziętych 2 dni UŻ, bo jak to tłumaczy "nie było w kwietniu już z czego obciąć", co jest według mnie totalnym absurdem. Pytanie brzmi: Czy pracodawca ma prawo na taką samowolkę i jak się przed tym bronić ?Pozdrawiam.

Dariusz

Szanowny Panie, trzeba byłoby w pierwszej kolejności szczegółowo przeanalizować postanowienia przedmiotowego regulaminu. Proszę o przesłanie jego skanu lub fotokopii. Z poważaniem, aplikant adwokacki Filip Majsterek

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 maja 2021 23:03 Zmodyfikowano dnia: 13 maja 2021 23:03 Obejrzało: 29 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.