Naruszenie nietykalności cielesnej.

Pytanie z dnia 23 listopada

Witam.
Mam pytanie, problem, jeśli chodzi o naruszanie nietykalności cielesnej wobec mnie i innych domowników przez bardzo bliska osobę w domu, jak to wygląda z punktu prawnego, jak wygląda wnoszenie oskarżenia, czy zgłaszać to na policję..
Od dłuższego czasu nie potrafię poradzić sobie z siostra, która jest bardzo agresywna, nie tylko fizycznie, ale i również werbalnie, słownie.
Żadne argumenty do niej nie przemawiają.
Każda kłótnia konczy się z jej strony m. in. biciem, drapaniem, popychaniem., niszczeniem przedmiotów w domu, drzwi, wyzywaniem od najgorszych..
Czuję się bardzo niekomfortowo przebywając z nią w jednym domu, pomieszczeniu (siostra nie pracuje, obecnie studiuje, nie robi nic w domu, ani dla innych), boję się o własne życie, gdyż słyszę od niej groźby zabicia mnie w nocy, moich rodziców, zostałam również mocno uderzona od tyłu szklanym przedmiotem sprzątając mieszkanie, więc mogłam równie dobrze umrzeć.
Siostra smieje się Nam wszystkim "w twarz", myśli, że jest bezkarna i wszystko jej wolno.
Mam ślady na ciele w tym siniaki, zadrapania.
Nie wiem co robić, nie mogę pozwolić na to, aby dotykała mnie bez mojej zgody.
Próbowałam wiele razy odpuszczać, darować jej, ale jest coraz gorzej, nic się nie zmienia, jest bardzo pewna siebie i swojej pozycji w domu.
Na zewnątrz zakłada zupełnie inna maskę, niż ta która nosi na co dzień.
Po raz kolejny narusza moja przestrzeń osobista, nietykalność cielesna.
Niestety sytuację aktualnie mam taką, że muszę mieszkać z nią w jednym domu, oraz pokoju, gdyż mam przerwę w studiowaniu, zaczynam pracę, aby odłożyć sobie na coś swojego.
Jestem u kresu wytrzymałości, jej agresja wobec Nas wszystkich, moich rodziców, również fizyczna przekroczyła już wszelkie granice.
Wyzywa się na Nas, na Mnie za swoje niepowodzenia, porażki w życiu miłosnym, prywatnym, za to, że "musi" kolejny raz podchodzić do studiowania, gdyż nie zaliczyła dwóch lat.
Nie mogę dłużej na to patrzeć i na to pozwalać, nie chce być tak traktowana i zastraszana.
Bardzo proszę o odpowiedź w tej sprawie. Jest to dla mnie bardzo ważne, jestem już zmęczona.

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.