Mobbing w pracy.

Pytanie z dnia 27 lipca

Złożyłam w marcu do dyrektora zawiadomienie o mobbingu w pracy w Przychodni. Otrzymałam pod koniec marca odpowiedź pisemną że jest toczone postępowanie wyjaśniające w tej sprawie i że otrzymam odpowiedź. Jak przeprowadza się takie postępowanie i kiedy powinnam dostać odpowiedź. Bałam się iść do dyrektora bo jak w jesieni minionego roku poszłam mu zgłosić że przypłaciłam mobbing zdrowiem potraktował mnie strasznie. Co powinnam zrobić?

Z poważaniem
Magdalena

Dzień dobry, każdy pracodawca powinien mieć swoją wewnętrzną politykę dotyczącą tego jak postępować w przypadkach zgłoszenia przez pracownika mobbingu. Taka wewnętrzna polityka/regulamin/zasady postępowań powinny zawierać odpowiedź na Pani pytanie dotyczące przebiegu i trwania postępowania. Jeśli nie otrzymała Pani żadnej informacji zwrotnej do tej pory to myślę, że można spróbować przypomnieć się w tej sprawie. Jeśli chodzi o mobbing to można swoich praw dochodzić także na drodze sądowej. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 1 z dnia 28 lipca 2022 00:08 Zmodyfikowano dnia: 28 lipca 2022 00:08 Obejrzało: 17 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.