Mieszkanie po babci.

Pytanie z dnia 19 maja

Witam.Babcia miała mieszkanie własnościowe,dwóch synów i córkę(dorosli) w tym jeden z synów mieszkał z babcią. Babcia zmarła a parę miesięcy później zmarł również jej syn z którym mieszkała. Rodzeństwo siostra i brat wystawili mieszkanie na sprzedaż. Po kilku miesiącach zmarł brat (mój ojciec),wiem ze mieszkanie sprzedane ale nie wiem czy przed śmiercią ojca czy po śmierci ojca ponieważ matka nie chce powiedzieć i wiem ze to ona ma połowę pieniędzy za to mieszkanie.Czy mi należy się w tej sytuacji spadek po ojcu,dodam ze mam dwie siostry,wszyscy dorośli.jar

Dzień dobry, należałoby się zapoznać z księgą wieczystą nieruchomości, ale można domniemywać, że mieszkanie było sprzedane za życia taty. Gdyby miało być sprzedane po śmierci taty, to musiałoby zostać przeprowadzone postępowanie spadkowe po tacie. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz tel.: 663-182-634 adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 maja 2021 16:42 Zmodyfikowano dnia: 19 maja 2021 21:20 Obejrzało: 21 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry należy się Państwu spadek po ojcu, w tym kwota ze sprzedazy mieszkania. W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu. radca prawny A.Pietrzykowska kancelaria-pietrzykowska.pl pietrzykowska.aleksandra@gmail.com

Odpowiedź nr 2 z dnia 19 maja 2021 18:53 Zmodyfikowano dnia: 19 maja 2021 21:20 Obejrzało: 19 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Oczywiście, dzieciom zmarłego należy się odpowiedni udział w spadku. Zgodnie z KC: Art. 931 [Dziedziczenie zstępnych i małżonka] § 1. W pierwszej kolejności powołane są z ustawy do spadku dzieci spadkodawcy oraz jego małżonek; dziedziczą oni w częściach równych. Jednakże część przypadająca małżonkowi nie może być mniejsza niż jedna czwarta całości spadku. § 2. Jeżeli dziecko spadkodawcy nie dożyło otwarcia spadku, udział spadkowy, który by mu przypadał, przypada jego dzieciom w częściach równych. Przepis ten stosuje się odpowiednio do dalszych zstępnych.

Odpowiedź nr 3 z dnia 19 maja 2021 19:12 Zmodyfikowano dnia: 19 maja 2021 21:20 Obejrzało: 19 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.