Mienie powierzone pracownikowi. Podpisanie oświadczenia.

Pytanie z dnia 13 stycznia 2025

Dzień dobry,
pracodawca wymaga ode mnie podpisania "protokołu przyjęcia na stan majątkowy" dotyczy przekazania do użytkowania m.in sprzętu komputerowego. Proszę o informację czy taka forma jest prawidłowa i nie prowadzi np dp sytuacji, kiedy urząd skarbowy uzna, że się wzbogaciłam skoro przyjęłam coś na stan majątkowy ?

Dzień dobry. Tak, takie sformułowanie zapisu może rodzić wątpliwości prawne. Prawdopodobnie bierze się to stąd, że użyty tu został wzór protokołu przekazania środka trwałego na potrzeby własne, w którym składnik majątku firmy staje się własnością prywatną przedsiębiorcy. Powinien to być natomiast protokół przekazania (powierzenia) mienia pracownikowi. Pozdrawiam. adw. Tomasz R. Weigt, www.adwokat-weigt.com, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 stycznia 2025 14:52 Zmodyfikowano dnia: 13 stycznia 2025 14:52 Obejrzało: 213 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Jest to protokół przyjęcia do odpowiedzialności materialnej u pracodawcy. Nie staje się to Pana własnością.

Odpowiedź nr 2 z dnia 14 stycznia 2025 08:27 Zmodyfikowano dnia: 14 stycznia 2025 08:27

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.