Pytanie z dnia 15 lutego

Mamy akt notarialny o tym, że do umowy spółki dopisane, że podwyższenie kapitału spółki nie wymaga sporządzenia aktu notarialnego. Czy można złożyć ten dokument do KRS jednocześnie razem z uchwałą i wnioskiem o podwyższeniu kapitału? Czy najpierw musimy złożyć same zmiany do umowy i czekać na potwierdzenie?

Dzień dobry, na Państwa pytanie odpowiada przepis art. 255 § 1 k.s.h, zgodnie z którym: "Zmiana umowy spółki wymaga uchwały wspólników i wpisu do rejestru". Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 lutego 2017 13:55:59 Obejrzało: 13 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.