Pytanie z dnia 29 grudnia 2016

MAM USTALONY KONTAKT Z DZIECKIEM NA PIERWSZY TYDZIEŃ FERII.ZONA POWIEDZIAŁA ZE MI DZIECKO DA W DRUGIM TYGODNIU BO JEJ TAK PASUJE .CO MAM ZROBIC JAK MI GO NIE DA.

Dzień dobry, przede wszystkim proszę z żoną porozmawiać i uświadomić ją, że jeśli nie będzie respektować orzeczenia sądu, naraża się na obciążenie karą pieniężną, a nawet na ograniczenie władzy rodzicielskiej. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 29 grudnia 2016 13:15:23 Obejrzało: 34 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Proszę pamiętać, że postanowienie sądu w sprawie kontaktów z dzieckiem nie oznacza, że rodzice nie mogą się porozumieć w inny sposób. Jeśli żona faktycznie z jakichś uzasadnionych przyczyn chciałaby spędzić z dzieckiem pierwszy, a nie drugi tydzień ferii, to może Pan na to wyrazić zgodę. Być może Panu będzie to obojętne, a pójdzie Pan na rękę żonie. W sprawach dzieci nie warto szukać powodu do kłótni. Być może Pan kiedyś będzie chciał zmienić wyznaczony termin i wówczas żona nie będzie robiła z tego żadnych problemów. Jeżeli ugodowo zmienicie Państwo termin spotkania oznaczony w postanowieniu sądu, to warto mieć jednak na to jakieś potwierdzenie (np. na piśmie, SMS lub email).

Odpowiedź nr 2 z dnia 29 grudnia 2016 15:09:58 Obejrzało: 28 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa oraz próba dogadania się z matką dziecka. Jeżeli jednak nie da się wypracować kompromisu i sytuacja będzie się powtarzać wówczas można wejść na drogę sądową. Zgodnie z art. Art. 598 z indeksem 15 kodeksu post. cywilnego " Jeżeli osoba, pod której pieczą dziecko pozostaje, nie wykonuje albo niewłaściwie wykonuje obowiązki wynikające z orzeczenia albo z ugody zawartej przed sądem lub przed mediatorem w przedmiocie kontaktów z dzieckiem, sąd opiekuńczy, uwzględniając sytuację majątkową tej osoby, zagrozi jej nakazaniem zapłaty na rzecz osoby uprawnionej do kontaktu z dzieckiem oznaczonej sumy pieniężnej za każde naruszenie obowiązku". Jeżeli jednak pomimo zastosowania przez sąd wskazanych powyżej środków, matka nadal nie wypełni swoich obowiązków, sąd opiekuńczy nakaże jej zapłatę należnej sumy pieniężnej, ustalając jej wysokość stosownie do liczby naruszeń

Odpowiedź nr 3 z dnia 29 grudnia 2016 18:14:18 Obejrzało: 21 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Prywatna rozmowa telefoniczna z doświadczonym prawnikiem. 49 zł za 15 minut rozmowy. 15 minut to nie jest mało. Przygotuj się do pisania, aby zanotować wskazówki prawnika i bądź w zasięgu telefonu!

Chcę rozmawiać z prawnikiem

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.