Pytanie z dnia 11 maja 2015
Mam problem z uciążliwym sąsiadem. Na swojej posesji prowadzi zakład obróbki drewna i tnąc drzewo bardzo hałasuje. Dzieje się tak nie tylko w ciągu dnia ale również popołudniami i w weekendy. Prośby o zmniejszenie hałasu nic nie dają, chcę wytoczyć mu sprawę o zakłócanie ciszy. Jakie dokumenty/dowody powinienem zgromadzić przed założeniem sprawy?
Małgorzata Dukat-Grzesiak Radca prawny
Kancelaria Prawna Radca Prawny Małgorzata Dukat-Grzesiak
Gronowa 22, 61-655 Poznań
Pierwsze pytanie "Kto dał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej obok działek zabudowanych jak sądzę budynkami wolno stojącymi mieszkalnymi? ''Czy zwracano się do Pana, oraz sąsiadów o zezwolenie na prowadzoną przez sąsiada obróbkę drewna? Podsumowując sprawa nie jest jednoznaczna i dlatego w przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.
Podziękowałeś prawnikowi

Użytkownik
Dzień dobry ,dziękuję za reakcję w mojej sprawie .A sprawa ma się tak , mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych , działki nasze mają formę usługowo mieszkalną z tym że usługi nie mogą być uciążliwe .Mój sąsiad nic z tego sobie nie robi postawił maszyny pod chmurką i daje popalić . Tłumaczy się że wyrabia materiał na swoje potrzeby związane z działalnością gospodarczą , usługi ciesielskie .Ciągły hałas kórz i pył zmusił mnie do podjęcia działań ,urzędnicy miejscy umywają ręce sugerując żebym założył sprawę z powództwa cywilnego , jak się zabrać do tego . Pozdrawiam .
Artur Stachurski Radca prawny
LT LAW Ciupka, Stachurski sp.k.
Gwiaździsta 71/10, 01-651 Warszawa
Należałoby złożyć do sądu cywilnego powódzwto o zaniechanie tzw. immisji (naruszeń w postaci hałasu, pyłów, itp.). Natomiast urzęednicy raczej Pana zbyli niż zajęli się tym co do nich należy. Powinni zbadać stopień hałasu. Zawsze tez może Pan wewać policję, jeśli hałas jest w godzinach nocnych lub dniach wolnych od pracy.
Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.