Pytanie z dnia 17 lutego 2017

Mam problem z lokatorem. Nie podpisałam umowy, a teraz lokator nie chce się wynieść, mimo że dostał 1,5 mc na wyprowadzenie. Oczekuje pisemnego 3 miesięcznego wypowiedzenia na piśmie. Nie zgodziłam się i nie wiem do czego może go użyć. Jak mogę dochodzić swoich praw, jak odzyskać mieszkanie i czy mogę się wprowadzić do swojego mieszkania? Czy mogę usunąć swoje sprzęty? W związku z nieterminowymi wpłatami i brakiem kontaktu z lokatorem zakręciłam wodę w mieszkaniu, na co lokator oświadczył, że nie będzie płacił i się nie wyprowadzi.

Dzień dobry, przede wszystkim nie może Pani sama zakręcić dopływu wody do mieszkania. Jest to działanie bezprawne. Umowa ustna także obowiązuje, więc powinna ją Pani wypowiedzieć z zachowaniem ustawowego okresu wypowiedzenia. Dla celów dowodowych wypowiedzenie powinno nastąpić na piśmie. Jeśli po upływie okresu wypowiedzenia lokator się nie wyprowadzi, będzie Pani mogła skierować pozew o jego eksmisję. I przede wszystkim proszę w przyszłości zawierać umowy na piśmie. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 lutego 2017 10:39:34 Obejrzało: 44 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.