Kontrola z US.

Pytanie z dnia 06 października

Witam w lutym 2013 kupiłam z mężem mieszkanie na kredyt. W maju 2018 sprzedaliśmy mieszkanie. Oczywiście pieniądze ze sprzedaży mieszkania zostały przelane na zapłatę kredytu około 20 tys otrzymaliśmy my na konto.
Następnie z mężem wybudowaliśmy dom na podstawie użyczenia gruntu na działce teścia. Wszystkie faktury z budowy domu sana mnie i na męża. W 2018 złożyliśmy PIT 39 z zastosowaniem ulgi.
Wczoraj dzwoniła do nas Pani z urzędu skarbowego w celu przedstawienia dokumentacji wydatkowanych pieniędzy z sprzedaży mieszkania.
Powiedziała że muszę jej przedstawić akt notarialny działki (którego nie posiadam ) oraz pozwolenie na budowę domu i fakty.
Pytanie brzmi jak uniknąć płacenia podatku oraz odsetek. Czy posiłkować się spłatą kredytu? Jeśli tak to jakie dokumenty muszę przedstawić w urzędzie skarbowym.

Dzień dobry. Sprawa jest na tyle skomplikowana, że nie sposób udzielić Pani porady bez szczegółowej analizy dokumentów (zwłaszcza korespondencji z US). Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 6 października 2022 14:33 Zmodyfikowano dnia: 6 października 2022 14:33 Obejrzało: 46 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.