Kiedy starać się o dozór elektroniczny?

Pytanie z dnia 23 stycznia

Dzień dobry, partner odbywa karę 2 lat pozbawienia wolność, możemy po połowie kary starać się o dozór elektroniczny?

Niestety nie. Dozór elektorniczny dotyczy kary, której górna granica jako całość wynosi 1 rok pozbawienia wolności.

Odpowiedź nr 1 z dnia 23 stycznia 2020 22:42 Zmodyfikowano dnia: 23 stycznia 2020 22:42 Obejrzało: 57 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Niestety, aby Sąd Penitencjarny udzielił skazanemu zgodę na odbywanie kary pozbawiania wolności w systemie dozoru elektronicznego należy spełnić łącznie następujące warunki: 1) wobec skazanego orzeczono karę pozbawienia wolności nieprzekraczającą jednego roku, a nie zachodzą warunki przewidziane w art. 64 recydywa podstawowa i wielokrotna § 2 Kodeksu karnego; 2) jest to wystarczające do osiągnięcia celów kary; 3) skazany posiada określone miejsce stałego pobytu; 4) osoby pełnoletnie zamieszkujące wspólnie ze skazanym wyraziły zgodę, o której mowa w art. 43h wykonywanie kary w systemie dozoru elektronicznego § 3; 5) odbywaniu kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego nie stoją na przeszkodzie warunki techniczne, o których mowa w art. 43h wykonywanie kary w systemie dozoru elektronicznego § 1. W przypadku potrzeby dalszych konsultacji, proszę o kontakt 668-171-452 Pozdrawiam Adw. Joanna Kembłowska- Buczek

Odpowiedź nr 2 z dnia 27 stycznia 2020 10:30 Zmodyfikowano dnia: 27 stycznia 2020 10:30 Obejrzało: 44 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.