Kiedy najlepiej napisać wniosek o rozłożenie kary grzywny na raty lub prosić o zmniejszenie grzywny?

Pytanie z dnia 12 grudnia 2025

Kiedy najlepiej napisać wniosek o rozłożenie kary grzywnej na raty lub prosić o zmniejszenie grzywnej?
W dniu wczorajszym otrzymałem pismo z wyrokiem. Kara grzywnej 2500zl. Obecnie od września przebywam na L4. Moje wynagrodzenie miesięczne wynosi 4000zl. Żona nie pracuje (jest na L4) z powodu ciąży. Mamy na utrzymaniu trójkę nieletnich dzieci. Czy z wnioskiem mam poczekać na kolejne pismo, które otrzymam? Czy odwołać się już od wyroku?

Gratuluję powiększenia rodziny! W obecnej sytuacji finansowej, z uwagi na L4 Państwa obojga i trójkę dzieci, jak najszybciej proszę złożyć wniosek o rozłożenie grzywny na raty. Proszę nie czekać na kolejne pismo. Odwoływanie się od wyroku, jeśli jest prawomocny nic nie da. We wniosku szczegółowo opisz sytuację finansową rodziny, dołącz zaświadczenia o L4, wysokości zarobków i akty urodzenia dzieci. Mogę pomóc w przygotowaniu profesjonalnego wniosku. Zapraszam do kontaktu, aby omówić szczegóły i poprowadzić sprawę.

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 grudnia 2025 17:29 Zmodyfikowano dnia: 17 grudnia 2025 17:29

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.