Kiedy można wypowiedzieć umowę najmu w trybie natychmiastowym.

Pytanie z dnia 13 stycznia

Witam.wynajmuję mieszkanie na czas określony z 3 miesięcznym wypowiedzeniem.w mieszkaniu pojawił się grzyb który może wpływać na moje zdrowie i moich domowników.moje pytanie czy mogę wypowiedzieć umowę w trybie natychmiastowym z art.682. wysłałem do właściciela oświadczenie wypowiedzenia umowy najmu z art.682 listem poleconym za potwierdzeniem odbioru który odebrał i dodatkowo na skrzynkę pocztową e-mail mogliśmy to rozegrać za porozumieniem stron ale właściciel nie chce zwrócić kaucji.jak mam się odnieść do takiej sytuacji i czy prawo jest po mojej stronie gdy mieszkanie w tym lokalu zagraża zdrowiu i jak to jest z tą kaucją.proszę o odpowiedź.

Dzień dobry, zgodnie z orzecnictwem, w takiej sytuacji przed złożeniem oświadczenia o rozwiązaniu umowy bez wypowiedzenia, należałoby wysłać do właściciela wezwanie do usunięcia wad w określonym terminie i po jego bezskutecznym upływie można rozwiązać umowę bez wypowiedzenia. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 stycznia 2024 10:38 Zmodyfikowano dnia: 15 stycznia 2024 10:38 Obejrzało: 74 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Można wypowiedzieć umowę, zgodnie z prawem ale nie zmusi się właściciela do zwrotu kaucji, można to zrobić tylko na drodze postępowania sądowego. Zapraszam do kontaktu Kancelaria zajmuje się prowadzeniem tego typu spraw. z poważaniem Adwokat Michał Bukowski (Adwokat Kielce)

Odpowiedź nr 2 z dnia 15 stycznia 2024 12:08 Zmodyfikowano dnia: 15 stycznia 2024 12:08 Obejrzało: 73 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.