Kara umowna za zerwanie umowy na wynajem sali weselnej.

Pytanie z dnia 17 maja

Mam wesele w październiku tego roku, wesele się nie odbędzie. Sala weselna straszy karą umowną za zerwanie umowy.
Czy ma do tego prawo?

Dzień dobry, należy przeanalizować umowę pod tym kątem. Z jakiego powodu wesele się nie odbędzie? Zapraszam do kontaktu: biuro@starobrat-kancelaria.pl. Pozdrawiam

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 maja 2021 19:42 Zmodyfikowano dnia: 17 maja 2021 19:42 Obejrzało: 45 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, jeżeli w umowie zawarto takie postanowienie to pewnie właściciel sali zeń skorzysta, jednakże jako konsumenci jesteście Państwo chronieni przed nadmiernie wygórowanymi karami umownymi/odstępnym - tak stanowi art. 385[3] pkt 17 Kodeksu cywilnego. Pozdrawiam.

Odpowiedź nr 2 z dnia 18 maja 2021 10:05 Zmodyfikowano dnia: 18 maja 2021 10:05 Obejrzało: 39 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.