Pytanie z dnia 17 maja

Jestem małym twórcą internetowym, współpracowałam (bez wynagrodzenia, umowy itd. bardziej w ramach podszkolenia swoich umiejętności) z pewnym serwerem w grze komputerowej. Gdy odeszłam właściciel serwera zaczął wysyłać nasze prywatne wiadomości, groził mi że wstawi do Internetu film, gdzie rozmawiam prywatnie z drugą osobą i robił ataki DDOS na moją sieć internetową.
Na komunikatorze discord oczerniał mnie, więc aby się obronić wypowiedziałam się w filmie na YouTube. Teraz grozi mi pozwem o zniesławienie, ale moim zdaniem żadnego zniesławienia tam nie ma, co mogę zrobić?

Dzień dobry! Czego dotyczyły te prywatne wiadomości? Czego dotyczył ten film, na którym rozmawia Pani z drugą osobą? Ogólnie rzecz ujmując - groźby, ataki hakerskie czy obrażanie kogoś może - w zależności od okoliczności sprawy - wypełniać znamiona odpowiednich przestępstw. Jeżeli w Pani wypadku mamy do czynienia z przestępstwami, to należałoby złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Aby to jednak jednoznacznie ocenić, musiałabym mieć więcej informacji w sprawie. Odnosząc się do samego zniesławienia - to zależy, co Pani dokładnie powiedziała na tym filmiku. Tutaj też bez zapoznania się chociaż z tekstem wypowiedzi - trudno mi ocenić, czy mogło mieć miejsce zniesławienie czy nie. Proszę jednak zwrócić uwagę na to, że jeżeli właściciel serwera Panią oczerniał, to on - po zbadaniu sprawy - może odpowiadać za zniesławienie. Pozdrawiam!

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 maja 2021 17:51 Zmodyfikowano dnia: 17 maja 2021 17:51 Obejrzało: 52 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.