Jak założyć firmę zajmującą się produkcją takiego beztytoniowego i beznikotynowego "snusu. Jakie PKD?

Pytanie z dnia 26 lutego

Dzień dobry,

Na pewno słyszeli Państwo o snusie tytoniowym - jest to używka popularna w Szwecji - tytoń zamknięty w malutkiej celulozowej saszetce którą umieszcza się pomiędzy górną wargą a dziąsłem, gdzie substancja aktywna (w tym przypadku nikotyna) uwalnia się prosto do krwiobiegu poprzez śluzówkę - później taką torebeczke należy wypluć.

Również w Polsce popularne są tego rodzaju woreczki które wykorzystują zamiast tytoniu sole nikotyny (biały snus) z tego co wiem nie jest to temat specjalnie uregulowany prawnie (nie jest nawet objęty akcyzą), a ich popularnosć sie ciągle zwiększa. Występują w wielu owocowych smakach.

Chciałbym zacząć produkować coś podobnego (również forma zamknieta w celulozową torebeczke wkładaną pod wargę) tylko, że z kofeiną i żeń szeniem a także innymi składnikami używanymi w suplementach diety (autorska receptura). Tego rodzaju produkty można znaleźć za granicą w niektórych krajach, można nawet kupić coś podobnego w Polsce, więc już istnieje coś bardzo podobnego.

Mam na to troche inny pomysł i chcę założyć firmę zajmującą się produkcją takiego beztytoniowego i beznikotynowego "snusu". Nie może to być chyba suplement diety, ani produkt spożywczy ponieważ nie można go połknąć.

Jak mam podejść do założenia takiej firmy? Jakie warunki powinienem spełnić, jaki kod PKD, generalnie jak to zrobić zgodnie z obowiązującymi przepisami. Potrzebuje szczegółowej porady prawnej. Byłbym bardzo wdzięczny za informację gdzie taką poradę mógłbym dostać.

Miejscowość Kraków.

Pozdrawiam :)

Dzień dobry, zapraszam, chętnie przygotuję dla Pana opinię prawną w tym zakresie, także jestem z Krakowa, mam doświadczenie w prawie żywnościowym, farmaceutycznym i produktowym (pracowałem przy "marce własnej" w dużej sieci handlu detalicznego), zapraszam do współpracy, tel. 503313013, kancelaria@podgorski-radca.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 lutego 2024 10:07 Zmodyfikowano dnia: 27 lutego 2024 10:07 Obejrzało: 25 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.