Ile komornik może zająć z wynagrodzenia.

Pytanie z dnia 26 lutego

Witam. Pracuje na umowie zlecenie. W miesiącu mam różne godziny więc za każdym razem mam inną wypłatę. Mam komornika. Ostatnio przy zarobku prawie 3 tyś zostawił mi kwotę 1200zl. Po opłaceniu rachunków zostałam bez środków do życia do kolejnej wypłaty. Czy mogę jakos powstrzymać komornika żeby nie zabierał mi tak dużej kwoty ? Czy mogę się starać o zwrot pieniędzy które już mi zabrał? Czy może stosować się do kwoty wolnej od zajęcia? Moja praca to jedyne źródło dochodu

witam, przy umowie zlecenia nie stosuje się przepisów kodeksu pracy co oznacza, że komornik może zabrać 100% takiego wynagrodzenia. Ale zgodnie z art. 833 par. 2 kpc komornik może zastosować przepisy kodeksu pracy jeżeli dochód z umowy zlecenia jest jedynym i cyklicznym źródłem dochodu.

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 lutego 2024 16:12 Zmodyfikowano dnia: 27 lutego 2024 16:12 Obejrzało: 32 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.