Granica działki.

Pytanie z dnia 01 lutego

Mieszkam w ponad100 letnim domu graniczącym od zawsze z działką sąsiada ze strony zachodniej granica w mojej opinii wynosi od 0.5 do 1m słownie przekazywana od pokoleń nigdy nie oddzielona ogrodzeniem ze względu na dobre kontakty miedzysasiedzkie Sasiad twierdzi że granicą jest tam gdzie ściana domu ..Odgrodził nam dojście do zachodniej ściany tworząc zamknięte podwórko i nie pozwala wejść dodatkowo zaslania dostęp światła np przyczepami (ma gospodarstwo rolne)Gdy powiadomiliśmy go o wezwaniu miernika zagroził że bedziemy musieli zamorowac dwa okna od tamtej strony są one tam od zawsze.Czy będzie miał prawo nakazać nam zamurowanie tych okien ?

Nie, nie będzie miał prawa, o ile otwory okienne nie zostały wykonane w czasach współczesnych (tj. po 1928 r.) w ramach samowoli budowlanej. Poza tym, to nie sąsiad może nakazać, ale właściwy organ administracji publicznej w drodze decyzji. Co do zasłaniania światła przez przyczepy, zawsze jest możliwość wszczęcia powództwa o zaprzestanie tego procederu.

Odpowiedź nr 1 z dnia 1 lutego 2022 20:13 Zmodyfikowano dnia: 1 lutego 2022 20:13 Obejrzało: 96 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.