Ekwiwalent za niewykorzystany zaległy urlop.

Pytanie z dnia 12 maja

Mam pytanie dotyczace zaplaty za nie wykorzystany zalegly urlop. Moze w skrocie przedstawie sytuacje bo czuje sie oszukany.

W danej firmie przepracowalem prawie 5 lat i w kwietniu zostalem zwolniony dyscyplinarnie. Dzisiaj czyli 12 maja bylem u pani kadrowej ktora przez tel powiedziala mi ze mam do odebrania pieniadze za nie wykorzystany urlop ale na miejscu po podpisaniu tej dyscyplinarki stwierdzila ze pozostajace 10 dni z 20 mi przyslugujacych w danym roku bede mial do wykorzystania w kolejnej firmie jak podejme zatrudnienie i stwierdzila ze z firma jestem rozliczony na 0 i nie otrzymalem nic pieniedzy za te 10 dni urlopu, nic nie zrozumialem z tego jak pani kadrowa to wyliczyla. Ale tak mysle ze w jakis sposob zostalem oszukany i moze ktos kto sie na tym zna pomoze mi odpowiedziec czy takie cos jest mozliwe? Czy nie powinny obowiazywac powszechne zapisy prawne? Mialem umowe na czas nie okreslony od 2 lat. Z gory dziekuje za pomoc.

Dzień dobry, urlop należy obliczyć do zakończenia umowy o pracę. Jeśli został wykorzystany w naturze, to nie należy się ekwiwalent. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 maja 2023 13:42 Zmodyfikowano dnia: 15 maja 2023 13:42 Obejrzało: 16 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.