Pytanie z dnia 07 grudnia 2016

Dzień dobry zwracam się z pytaniem czy mając wyrok w zawieszeniu 4 miesiące w zawieszeniu na 3 lata oraz dozór kuratora, okres próby minął, czy zatarcie skazania nastepuje po 6 miesięcy po okresie próby czy później jest to wymazane z KRS? Czy wtedy oświadczenie o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie i możliwości pełni praw publicznych można podpisać o które prosi pracodawca, tzn 6 miesięcy po okresie próby?

Art. 76 § 1 kk, skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. Warunkiem zatarcia skazania jest wykonanie, darowanie albo przedawnienie wykonania grzywny, środka karnego, przepadku lub środku kompensacyjnego. Zatarcie skazania następuje z mocy prawa. Z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe; wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych. Osoba skazana po zatarciu skazania może składać oświadczenia odnośnie niekarania.

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 grudnia 2016 13:29:17 Obejrzało: 53 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.