Pytanie z dnia 15 lipca

Dzień dobry, zostało mi zablokowane konto bankowe, podejrzewam że przez urząd skarbowy. Czy jest to możliwe że stało się tak, ponieważ pożyczyłam od rodziny 12 tysięcy które wpłaciłam na konto i spłaciłam pożyczkę? Innej opcji nie ma, nie mam żadnych zobowiązań, mandatów i.in.
Czy w momencie kiedy te pieniądze pożyczyłam (nie dostałam, nie ukradłam, nie zarobiłam "na lewo") powinnam coś zgłaszać do Urządu Skarbowego? Wydaje mi się to absurdalne, nie wzbogaciłam się przez to.
Jeśli tak, co dalej powinnam zrobić? Pierwszy mój krok to oczywiście wizyta w banku, aby się upewnić czy to przez US, ale co dalej? Nie dostałam żadnego pisma. Proszę o jakąś wskazówkę. Dziękuję

Dzień dobry, tak - co do zasady fakt otrzymania pożyczki należy zgłaszać do urzędu skarbowego. Teraz - tak jak Pani pisze - trzeba upewnić się, że to przez urząd skarbowy. Jeśli tak i Pani nic nie dostała, to trzeba sprawdzić na jaki adres szła korespondencja z urzędu skarbowego; trzeba będzie ocenić czy jest sens składać wniosek o np. przywrócenie terminu do wniesienia odwołania od decyzji. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 lipca 2022 15:48 Zmodyfikowano dnia: 15 lipca 2022 15:48 Obejrzało: 9 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.