Pytanie z dnia 15 stycznia 2018
Dzień dobry,
Znalazłam się w dziwnej sytuacji, w tamtym roku wpadłem w pętle pożyczkowa. Pomimo problemow spłacilam wszystko i posiadam potwierdzenia od tych parabanków.
A teraz przychodzą mi wezwania do spłat pozyczek których nie brałam. Myślę iż ktoś ukradł moje dane osobowe ( wcześniejsze pożyczki brałam przez internet niestety). Proszę o poradę jakie pismo i gdzie mam je złożyć oprócz Policji?
Bernadetta Parusińska- Ulewicz Adwokat (Od 2007)
Kancelaria Adwokacka Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Gen. Z. Sadowskiego 8/40, 71-213 Szczecin
Dzień dobry, przede wszystkim należy się ustosunkować do wezwań, które Pani otrzymała. Jeśli sprawy zostaną skierowane do sądu, będzie się Pani musiała bronić i składać niezbędne wnioski dowodowe. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz ulewicz.kancelaria@@onet.eu
Podziękowałeś prawnikowi
Michał Bukowski Adwokat (Od 2015)
Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Bukowski
Al. IX Wieków Kielc 6/34, 25 - 516 Kielce
Proszę bezzwłocznie udać się na policję i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Na każde takie wezwanie proszę odpowiadać informując, że sprawa jest zgłoszona do organów ścigania najlepiej z podaniem sygnatury akt. Należy odbierać również pocztę, może się zdarzyć że sprawa zostanie skierowana do sądu i zostanie wydany nakaz zapłaty przeciwko Pani, w tedy taka okoliczność zgłoszenia na policji stanowi istotny argument sprzeciwu i jest podstawą do oddalenia powództwa.
Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.