Pytanie z dnia 20 października 2021

Dzień dobry, w kamienicy, w której mieszkam (mieszkanie komunalne) wymieniają piony kanalizacyjne. Jeden z nich jest w ścianie między moja sypialnią a korytarzem. Dziś rano Administrator budynku poinformowała mnie o konieczności wymiany pionu w naszym mieszkaniu- dając nam 24h na "uprzątnięcie" sypialni, w tym demontaż szaf.
Moim głównym pytaniem jest czy mają do tego prawo? Wiem, że mieszkanie nie jest moją własnością i muszę je udostępnić do takich prac, ale chodzi o czas? Czy brak informacji w formie kratki na drzwiach do klatki jest zgodny z prawem? I przede wszystkim czego mogę wymagać od panów wymieniających pion?
Prace będą obejmować kucie ścian, dodam , że mieszkanie jest po generalnym remoncie ( 1 rok) a w sypialny na ścianie jest ręcznie malowany wzór.
Samo wejście w buciarach na moje dębowe deski jest już trudne do przełknięcia, a dodatkowo nie chciałabym zostać z zaklejoną dziurą w ścianie do samodzielnej obróbki, z toną kurzu i resztkami gipsu na ww. deskach. Proszę o pomoc.

Dzień dobry, należałoby wszystkie kwestie z remontem uzgodnić, w szczególności warto byłoby już na tym etapie uregulować pisemnie kwestie ewentualnego naprawienia szkody w Pani mieniu. Mogę pomóc. zapraszam do kontaktu: gola@danielgola.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 października 2021 12:33 Zmodyfikowano dnia: 21 października 2021 12:33 Obejrzało: 117 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.