Pytanie z dnia 21 maja

Dzien Dobry . Sprawa dosc dluga i zawila do wytlumaczenia i poznanie paru szczegolow pozwalaloby okreslic rzeczywisty stan.
Bardzo skroce a jesli bylaby szansa pomoc.to chetnie rozwine.
10 lat przepracowalem u prywatnego przedsiebiorcy. Gdy finansowo zaczelo misie mniej powodzic zdecydowalem ze wyjade z rodzina za granice. Pracodawca przekonal mnke do pozstania pozyczajac spora sume na budowe domu. Z ounktu prawnego zeby wszystko pasowalo przygotowal umowe pozyczki zebym podatek od wzbogacenia zaplacil i zeby do ewentualnej kontroli skarbowej skad mialem pieniadze na budowe domu ja posiadal papier wspomnianej budowy .
Po wykonaniu dla niego kilku budow, i przejecie jego obowiazkow ( w czasie gdy on mial Covid) przy jednej z wyplat powiedzial ' jestesmy kwita i ta pozyczka jest nieaktualna a ten dom bedzie prezentem dla mojej rodziny za ciezkie lata pracy i poswiecen jakie wykonalem dla Niego pracujac po 300 i wiecej godzin miesiecznie.
Po 5 latsch, na poczatku tego roku przez inflacjie, wojne na Ukrainie i pogorszenie ogolnie wszystkiego zmuszony bylem wyjechac z cala rodziną za granice.
Teraz gdy pezyjechalem uregulowac pare spraw w Polsce, na spotkaniu z nim zarzadal wszystkich pieniedzy na ktore sporzadzina byla wtedy umowa.
Na pytanie moje odnoanie anulowaniu jej slownie przy pewnym spotkaniu stwierdzin ze ' slowa sa gowno warte i sie roznyslil"
Zrobil to po zlosci bo byl.zly ze zakomczylem u Niego prace.
Moje oytanie jest nastepujace:
Czy jest wogole szansa walczyc o cokolwiek z mojej strony by nie placic gdy umowa pozyczki jest spisana na jego korzysc a anulowanie jej odbylo sie tylko slownie?
Z mojej wiedzy jesli umowy slowne sa wiazace to mysle ze mialbym swoje szanse.
Mysle ze tez mialbym kilka asow w rekawie bo przez lata prscy u prywacarza i jego naduzyciach na pracownikach bylaby szansa cokolwiek zrobic.
Prosze o kontakt bo chetnie podjalbym wtedy wspolprace.
Odplatnie.
Pozdrawiam

Dzień dobry, Ma pan jakiś świadków, że pracodawca zwolnił pana z długu ? Kiedy została zawarta umowa pożyczki ? Jak umowa regulowała kwestie zwrotu przedmiotu pożyczki Jakie było pierwotne uzgodnienie przy umowie- czy miał pan zwracać pożyczone pieniądze. Czy są świadkowie tych uzgodnień ?

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 maja 2023 19:05 Zmodyfikowano dnia: 22 maja 2023 19:05 Obejrzało: 17 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.