Pytanie z dnia 11 czerwca 2017

Dzień dobry. Posiadam mieszkanie kupione w grudniu 2015 roku i mój ojciec jest współwłaścicielem, samochód kupiłem w czerwcu 2016 i ojciec tez jest współwłaścicielem. Wziąłem ślub w październiku 2016 roku. Mamy jedno wspólne dziecko ale wychowujemy tez dziecko z poprzedniego związku mojej żony. Mam pytanie czy podczas rozwodu mojej żona może się ubiegać o podział majątku.

Dzień dobry, tak, ale wyłącznie o podział majątku wspólnego, zgromadzonego w trakcie trwania związku małżeńskiego, o ile nie rozszerzyliście Państwo wspólności ustawowej. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz kancelariaulewicz.pl ulewicz.kancelaria@onet.eu

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 czerwca 2017 20:25 Zmodyfikowano dnia: 11 czerwca 2017 20:25 Obejrzało: 258 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, Do majątku wspólnego (podlegającego podziałowi w trakcie rozwodu) wchodzą tylko te składniki majątku, które zostały nabyte w trakcie trwania małżeństwa (czyli po ślubie). W związku z czym, ani mieszkanie, ani samochód nie będzie podlegał podziałowi w przypadku rozwodu. Pozdrawiam Serdeczenie!

Odpowiedź nr 2 z dnia 12 czerwca 2017 08:47 Zmodyfikowano dnia: 12 czerwca 2017 08:47

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.