Pytanie z dnia 19 lutego 2018
Dzień dobry,
Moja sytuacja wygląda następująco:
- w wyroku zasądzono płatność alimentów na rzecz mojej małoletniej córki do rąk matki;
-matka od razu wystąpiła do komornika, który wystąpił do pracodawcy i zostało nałożone zajęcie komornicze:
- w tym roku moja córka staje się pełnoletnia i chcę przelewać jej należne alimenty na jej osobiste konto.
Czy konieczna jest zmiana wyroku sądowego? Kto i jak ma poinformować pracodawcę i komornika aby zaprzestano realizacji zajęcia komorniczego? Pomimo bezproblemowego płacenia alimentów od 6 lat, moja żona na pewno tego nie zrobi nawet na moja prośbę. Bardzo proszę o pomoc, tym bardziej, że córka chce otrzymywać swoje alimenty, bo do tej pory nawet okulary musi naprawiać ze swoich oszczędności.
Bernadetta Parusińska- Ulewicz Adwokat
Kancelaria Adwokacka Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Gen. Z. Sadowskiego 8/40, 71-213 Szczecin
Dzień dobry, gdy córka skończy 18 lat, będzie mogła sama udać się do komornika i wnieść o umorzenie postępowania. Nie trzeba będzie zmieniać orzeczenia sądu. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Podziękowałeś prawnikowi
Córka jako osoba pełnoletnia występuje juz sama w swoim imieniu. Może złozyć u komornika pismo cofające wniosek o egzekucję, a Pan może płacić jej alimenty dobrowolnie na jej konto bankowe.
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.


