Pytanie z dnia 05 października

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie nowego rosporządzenia Ministerstwa Klimatu i Środowiska z dnia 7 grudnia 2021 r. w sprawie warunków ustalania technicznej możliwości i opłacalności zastosowania ciepłomierzy, podzielników kosztów ogrzewania oraz wodomierzy do pomiaru ciepłej wody użytkowej, warunków wyboru metody rozliczania kosztów zakupu ciepła oraz zakresu informacji zawartych w indywidualnych rozliczeniach.

Mianowicie, czy w ww przepisach, lub jakichkolwiek innych, jest zawarty obowiązek montażu przez wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe indywidualnych podzielników ciepła na kaloryferach?
Pytam, ponieważ zarząd wspólnoty dostał powiadomienie od zarządcy nieruchomości, że nowe przepisy unijne zakładają taki obowiązek, a wiem że na wszystkich członków wspólnoty, tylko jedna osoba opowiedziała się za podzielnikami.
Ze swojej strony mogę powiedzieć, że w ww przepisach nie znalazłem nic o obowiązku stosowania podzielników, a jedynie o sposobach rozliczania, czy opłacalności montażu.
Byłbym wdzięczny za odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam.
Rafał Wrzesień.

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.