Pytanie z dnia 16 maja

Dzień dobry, jestem prokurentem spółki która rejestruje pracowników w Polsce i wysyła do pracy w Holandii, dalej szczególnie:

Spółka działała od lutego zeszłego roku jako zwykła spółka, inspekcja pracy po badaniu przekazała nam działać jako agencja, inaczej zablokują konkretnie u mnie możliwość działać w zakresie zatrudnienia, w spółce też chyba nic dobrego nie będzie.

1) W jaki sposób wypełniać OŚWIADCZENIE PODMIOTU DZIAŁAJĄCEGO JAKO AGENCJA PRACY TYMCZASOWEJ O POWIERZENIU WYKONYWANIA PRACY CUDZOZIEMCOWI W CHARAKTERZE PRACOWNIKA TYMCZASOWEGO przez praca.gov.pl (pracowniki obywateli Ukrainy, Białorusi i Mołdawii) ?
Co niejasne: (zdjęcie ekranu nr 1) Adres miejsca wykonywania pracy - tam można napisać adres tylko polski, ale pracownicy cały czas pracują w Holandii (magazyniery i pracowniki ogrodnicze).


Jak wypełnić to prawidłowe żeby przy jakichkolwiek kontrolach do tego nikt nie czepił się?

Dalej (zdjęcia ekranu nr 2): 4. INFORMACJE DOTYCZĄCE PODMIOTU BĘDĄCEGO PRACODAWCĄ UŻYTKOWNIKIEM - piszemy nazwą holanderskiej spółki ?
Adres siedziby / miejsca stałego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - tu nie można napisać adres holanderski.

Jak wypełnić to prawidłowe żeby przy jakichkolwiek kontrolach do tego nikt nie czepił się?

2) W wydziale ZUS przy powiedziali że w ogóle nie wydają A1 dla agencji.
Z innego źródła dostałem informację że dają rady zrobić A1 dla agencji, tylko w jaki sposób i na jakich podstawach nie ma informacji szczególnej.


Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.