Pytanie z dnia 17 maja 2018

Dzien dobry , jestem czlonkiem spoldzielni mieszkaniowej. Posiadam mieszkanie spółdzielczo - lokatorskie. W momencie kupna mieszkania nie mogĺam posiadac zadnej nieruchomosci na własnosc. W tej chwili odziedziczyłam po ojcu miszkanie własnosciowe w spadku. Czy bedac obecnie czlonkiem spoldzielni , majac mieszkanie spółdzielczo - lokatorskie moge przyjąć spadek i mieć rownoczesnie mieszkanie własnosciowe

W obecnie obowiązującym stanie prawnym, ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych nie zawiera żadnych przepisów zakazujących posiadania innych nieruchomości na własność w przypadku korzystania ze spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego. Prawo to wygasa wyłącznie z chwilą ustania członkostwa w spółdzielni lub na podstawie orzeczenia sądu wydanego na wniosek spółdzielni wówczas gdy lokator posiada zaległości z zapłatą opłat za mieszkanie za okres co najmniej 6 miesięcy, rażąco lub uporczywie wykracza przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo niewłaściwego zachowuje się czyniąc korzystanie z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym. Dlatego też jeśli o to chodzi może Pani przyjąć spadek. Swoją drogą proszę się zastanowić czy nie warto wystąpić z wnioskiem do spółdzielni o przekształcenie lokatorskiego prawa w odrębną własność.

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 maja 2018 20:35:28 Zmodyfikowano dnia: 17 maja 2018 20:35:28 Obejrzało: 47 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.