Pytanie z dnia 08 stycznia 2017

Dzień dobry,

Bardzo proszę mi pomóc. Sytuacja w pracy jest napięta. Pracuje w Biurze Rachunkowym , złożyłam rozwiązanie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia (2 tyg) Powodem była kreatywna księgowość do której byłam notorycznie zmuszana i której "odmówiłam".


1) Przysługuje mi 11 dni urlopu czy mogę na te dni wypisać sobie urlop wypoczynkowy ? Czy taki wniosek musi byc pozytywnie rozpatrzony przez pracodawcę ? Czy w momencie "wzmożonej pracy" mogę go nie dostać?
Chciałabym skrócić okres wypowiedzenia. Za termin rozwiązania umowy zaproponowałam 20.01.2017. Zostało 10 dni pracy, a ja jestem "napastowana" przez koleżanki z pracy.


2) Mogę zagrać tak z kierownikiem, że dam do podpisania " OŚWIADCZENIE- nie prowadziłam i nie będę prowadzić księgowości Pani X "i poprosić o podpisanie. i jeśli kierownik nie wyrazi chęci- to wypisać urlop wypoczynkowy na reszte dni ? Proszę napisać czy mogę tak to rozegrać?


Proszę mi podpowiedzieć co mogę zrobić ? sporządziłam 3 notatki służbowe.


System finansowo -księgowy WARICO na którym księgujemy nie wymaga wprowadzenia hasła. Więc każdy z pracowników może wprowadzić Panią X sprzedaż nieudokumentowaną i się tego "wyprzeć" .Wiem że ktoraś z dziewczyn będzie musiała się tym zająć i zrobić spis z natury. Z racji tego , że w styczniu jest zamknięcie roku obrotowego.(klient - wymaga naliczania zusów, księgowanie, wyliczania obrotu, oraz spis z natury na podstawie "fiksyjnych wcześniej wprowadzonych dokumentów"


Klientka X nie wykazuje żadnego przychodu ani kosztu. Wszystkie dokumenty które były zaksięgowane przez moją poprzedniczkę były księgowane "na podstawie fikcyjnej" Moja poprzedniczka robiła to na blankietach "sprzedaż nieudokumentowana" oraz przyjmowała sobie jakiś "obrót" proporcjonalnie do innych miesięcy. Co jest przestępstwem podatkowym i wykroczeniem.


Wysłałąm e-maila do klienta z treścią" prosze o dostarczenie dokumentów do biura rachunkowego. Wszystkie dokumenty zostaną zaksięgowane na podstawie rzeczywistych dokumentów. Za błędy mojej poprzedniczki nie odpowiadam, bo nie są wynikiem mojej pracy." Oraz nie prowadzę kreatywnej księgowości.


prosze napisać jakie mam tutaj prawa . Jestem strasznie zestresowana. Nadmienie że prowadzona księgowość dla tej Pani jest prowadzona od ponad 6 lat. tyle zdąrzyłam się dopatrzeć. Archiwizowanie dokumentów na reszte lat mogło zostać przekazane do klienta.


pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, decyzja o udzieleniu w okresie wypowiedzenia urlopu jest zależna od woli pracodawcy. Jeśli urlopu Pani nie otrzyma, będzie miała prawo do ekwiwalentu. Co do drugiego pytania, proszę je sprecyzować,gdyż obecnie nie wiadomo w czym dokładnie tkwi problem. Ponadto jeśli ma Pani dowody popełnienia przestępstwa, to trzeba rozważyć złożenie zawiadomienia o podejrzeniu jego popełnienia. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 9 stycznia 2017 08:19:18 Obejrzało: 71 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.